Testowa

ESG (Endoscopic sleeve gastroplasty) jest nieoperacyjną, minimalnie inwazyjną, endoskopową procedurą bariatryczną. Zabieg pozwala na endoskopowe zmniejszenie objętości żołądka, co uniemożliwia spożywanie posiłków dużej objętości, a w konsekwencji powoduje spadek masy ciała. Dotychczas efekt taki można było osiągnąć wyłącznie poprzez zabieg operacyjny. Wiązało się to z dość długim pobytem z szpitalu i relatywnie licznymi objawami ubocznymi. Od kilku lat dostępna jest innowacyjna metoda endoskopowego szwu pełnościennego za pomocą urządzenia OverStitch amerykańskiej firmy Apollo Endosurgery. Jest to rewolucyjne rozwiązanie znajdujące coraz szersze zastosowanie w endoskopii przewodu pokarmowego. Oczywiście wskazaniem najpopularniejszym jest leczenie otyłości. ESG dedykowane jest pacjentom z łagodną i umiarkowaną otyłością. Metoda jest skuteczna. Po 6 miesiącach, średnia utrata masy ciała wynosiła 15.2% i 18.6% po 24 miesiącach*. Jedynie u 2% pacjentów wystąpiły poważniejsze powikłania*. Co ważne, jest to procedura jednodniowa / Overstitch

Jak powszechnie wiadomo otyłość wiąże się często z rożnymi dodatkowymi problemami. Udowodniono, że ESG poprawia również parametry cukrzycy, nadciśnienia, hyperlipidemii co jest oczywistym następstwem redukcji masy ciała**. Jeżeli próbowaliście Państwo typowych metod walki z otyłością, które nie przyniosły oczekiwanych efektów, rozważcie leczenie metodą ESG.

[raw][accordion][toggle title="Więcej o zabiegu Overstitch"]

Realizacja celów - Overstitch

Gromadzenie zbędnych kilogramów trwało bardzo długo. Ich utrata również wymaga czasu. I dyscypliny. Pomocą służą opiekujący się Tobą specjaliści. Przypominamy:
• Postępowanie po zabiegu jest równie ważne jak przygotowanie do niego.
• Aby zrealizować stawiane sobie cele, postępuj zgodnie z zaleceniami opiekującego się Tobą zespołu specjalistów.
• Czas powrotu do pracy, inne działania, ćwiczenia fizyczne skonsultuj ze specjalistami.
• Po zabiegu bądź cierpliwy. Każdy z nas jest inny, każdy w innym rytmie powraca po zabiegu do zdrowia.

Czas gojenia, wrażliwość na pokarmy, stopień redukcji masy ciała mają charakter indywidualny.

Jak utrzymać zalecaną dietę? Overstitch

To co będziesz jeść i pić po endoskopowym zabiegu bariatrycznym ma decydujące znaczenie dla sukcesu całego przedsięwzięcia. Aby pomóc Ci w walce ze zbędnymi kilogramami, przygotowaliśmy dla Ciebie następujące porady. Pij co najmniej 2 litry (8 szklanek) płynów dziennie*

Pij maleńkimi łyczkami w przerwach pomiędzy posiłkami. Nie pij w trakcie jedzenia. Picie płynów daje poczucie sytości. Jeśli żołądek wypełnią płyny, możesz nie być w stanie przyjąć potrzebnych organizmowi posiłków. Napoje spożywane wraz z pokarmem mogą skrócić czas trawienia w żołądku, co bywa przyczyną bólów brzucha, i sprawić, że szybciej poczujesz głód.

• Wypijaj 230 ml płynów w ciągu 30 – 60 minut;
• Nie pij 30 minut przed posiłkiem;
• Jeśli musisz pić w trakcie jedzenia, staraj się maksymalnie ograniczyć ilość przyjmowanego z pokarmem płynu;
• Po posiłku nie pij przez 30 minut.

Codziennie wypijaj powolutku ok. 750 ml (3 szklanki) mleka odtłuszczonego lub z niską zawartością tłuszczu (1%). Mleko to doskonałe źródło białka i wapnia. Jeśli nie możesz pić mleka, porozmawiaj z dietetykiem o innych sposobach dostarczania organizmowi tych ważnych składników odżywczych.
Jedz małymi kąskami, dokładnie przeżuwaj.

Wraz ze zmianą diety, wprowadzając pokarmy o bogatszej konsystencji, przyzwyczajaj się do jedzenia małymi kąskami. Dokładnie, powoli przeżuwaj. Na zjedzenie porcji 30 g przeznacz ok. 10 – 15 minut. Gdy poczujesz sytość, przerwij jedzenie i picie. Czas poświęcany na posiłek nie powinien być krótszy niż 30 minut.

Jedzenie poza domem - Overstitch

Porcje podawane w restauracjach są często zbyt duże. Proś o mniejsze porcje lub wybieraj z karty mniej obfite dania. Zawsze możesz poprosić kelnera o podzielenie dania i zapakowanie drugiej połowy porcji „na wynos”.

* Lekarz może zalecić inne postępowanie. Przestrzegaj zaleceń lekarza i dietetyka. Przedstawione tu informacje mają charakter ogólnych wskazówek.

Zapraszamy do konsultacji: Dr n.med. Wit Cezary Danilkiewicz, ZOZ Gastromed / Overstitch. Usługa świadczona komercyjnie. Konsultacja w poradni. Overstitch. Więcej na stronie https://gastromed.pl/operacja-zmniejszania-zoladka/

Przeczytaj Politykę prywatności - kliknij

* Obes Surg. 2017 Oct;27(10):2649-2655. doi: 10.1007/s11695-017-2693-7. ** Clin Gastroenterol Hepatol. 2017 Apr;15(4):504-510. doi: 10.1016/j.cgh.2016.12.012. Epub 2016 Dec 23

[/toggle][/accordion][/raw]

Twój Lekarz

Dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz

Umów się na wizytę

Poniedziałek

13:00-15:00

81 475 88 00
81 464 31 38
81 534 70 90